******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Onurlu Bir Yaşam İçin O Nur'a Koştular.
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 Onurlu Bir Yaşam İçin O Nur'a Koştular.

Durağan İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen 2013 Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 16 Nisan Salı Günü Müftülük Konferans Salonundaki program ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen etkinliklerde katılımcılara gülsuyu ve çikolata ikramı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Kur'an-ı Kerim, tilaveti ile devam etti. Okunan Kur'an-ı Kerim sonrası Kutlu Doğum programına gelen misafirlere Karanfil takdimi yapıldı

İlçe Müftümüz Sayın Safi ÇINAR, modern Dünyanın bunalımlarına bir çözüm olacak olan ilahi kökenli peygamber hayatının ne kadar önemli olduğunu, Hz. Peygamberin (sav) getirmiş olduğu mesajların ne kadar dolu ve insanlığa faydalı olduğunu söyledi.

Konuşmalardan sonra dünyada beşeri ihtiyaçlarını bile karşılayamayan insan manzaralarının, insanın hesap bilmeyen hırsından kaynaklandığını dile getiren sinevizyon gösterimi izlendi.

Program ilçe Müftülüğünün İmam Hatip personelinden oluşan ilahi korosu bir birinden güzel ilahilerle izleyicilerin beğenisini topladı.

Programın devamında Diyanet İşleri Uzmanı Ramazan DAĞLI  "Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru" konulu konferans verdi.

Müftülük konferans salonunu tıklım tıklım dolduran vatandaşlarımızın yanı sıra yer bulamayarak programı dışardan takip eden vatandaşlarımızda oldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Sofular Köyü İmam Hatip'i Yaşar CENGİZ'in Kur'an tilavetiyle devam etti.

Kur'an Tilavetinin ardından konuşan İlçe Müftüsü Safi ÇINAR;" İlçe Müftülüğü olarak çeşitli etkinliklerle Kutlu Doğum Haftasını kutluyoruz. Biz görevimizi yaptık, sizde görevinizi yaptınız. Ben düzenlenen bu programa ilgilinin fazla olacağını tahmin ediyordum. Ama bundan sonraki programlarımızda bu güzel topluluğun sığacağı bir alan bulmamız lazım.Allah sizlerden razı olsun. Aslında bu bizim başarımız değil, sizleri buraya getiren Peygamber (S.A.V) sevgisi. Ben söz veriyorum bundan sonraki yapacağımız programlarımıza bir çözüm bulacağız. Daha geniş bir alanda yapmaya çalışacağız. Bizler sizlere yakışır, sizlere yaraşır programlar yapmaya çalışıyoruz. Çünkü potansiyeli biliyoruz. Bu İlgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür ediyorum. "dedi.

Kur'an Ziyafetinin ardından İlçemiz Yavuz Selim Camii İmam Hatip'i M.Akif DEMİREL, Yeşilorman Camii Müezzin Kayyumu Ramazan KAHRİMAN ve Göçler Camii Müezzin Kayyumu Enver KILIÇASLAN tarafından İlahiler okundu.

 

Okunan İlahilerin ardından İlçe Mütfüsü Safi ÇINAR'ın kızı Şeyma ÇINAR Peygamper Efendimiz (S.A.V)'in Veda Hutbesini okudu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan DAĞLI'nın Peygamber Efendimiz (S.A.V) konulu konferansı izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferans'ın sunuculuğunu yapan Cevizlibağ Köyü İmam Hatip'i Yakup HARMAN yaptığı sunum ve okuduğu şiirlerle izleyenlerin beğenisini kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 

 
#7 20-04-2013 14:48
SUNUCU ÇOK KARİZMATİK DURUYO BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
 
 
#6 18-04-2013 07:51
sayın müftümüzden ricamız durağanda resmi hafız yetiştirebilen yatılı kuran kursu açılmasını dört gözle bekliyoruz bu binanın yapılış amacı bu idi neden açılmıyor bir cevap veren olursa memnun oluruz saygılarımla
 
 
#5 17-04-2013 19:40
onur diyosunuz burdada purotokol uyguluyosunuz
 
 
#4 17-04-2013 15:07
16.4.2013 tarihinde kutlu doğum Haftası nedeni ile düzünlediği proğramı güzel ve şanına şakışır bir şekilde organize eden Değerli Dostmuz Sevgili Müftüm Safi ÇINAR bey Başta olmak üzere ekibine,bu proğramı sonuna kadar güzel bir şekilde sunan Genç kardeşim Cevizlibağ Köyü İmamına,Bu gecenin şanına yakışır güzel bir şekilde konferans veren bu konferansta bizleri duygulandıran değerli hocamız Ramazan DAĞLI beye,Bu salonu tıklım,tıklım dolduran bürokrat ve durağan halkımıza,çok teşekkür eder.Diyanet Camiasının değerli müftüm Safi ÇINAR beyin ve ekibinin Küçük yavrusunun nice böyle güzel geceler düzenlemesini yüce mevlamdan hasseten arz ederim.Murat ÖZÜL.Emekli Maliyeci,Arzuhalcı DURAĞAN
 
 
#3 17-04-2013 14:45
gerçekten süper bir programdı. Müftülük ailesini kutluyorum.
 
 
#2 17-04-2013 12:45
çok harıkaydı,bugune kadar olanın en ıytısıydi,çok duygulu anlar yaşandı ve yaşadım...bundan osnrakı kutlu dogumların daha fazla kalabalıklarla ve daha aktıf olması dılegıyle ..herkese teşekkurler...
 
 
#1 17-04-2013 11:14
Müftülüğümüz personeline ve konuşmacı olarak katılan çok muhterem Ramazan Dağlı hocamıza sonsuz teşekkğürlerimi, sunarım Yüce Rabbimin bizlerede bu şekilde cemaatı aydınlatma kabiliyeti vermesini Allahdan temenni ederim.
 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile